Obsługa kadrowo-płacowa
Strona główna » Obsługa kadrowo-płacowa
Szukając biura rachunkowego dla swojej firmy na pewno zależy Ci na:
- Rzetelnej i stale aktualizowanej wiedzy.
- Wsparciu w rozwiązywaniu zaistniałych problemów.
- Stałym kontakcie w dogodnej dla Ciebie formie.
- Spokoju - to my zajmujemy się Twoimi dokumentami i pilnujemy terminów
Współpraca w wymiarze kadrowo-płacowym umożliwi Ci kompleksową obsługę Twojej firmy. Poprowadzę nie tylko dokumentację i zobowiązania dotyczące Twojej firmy, ale i osób w niej zatrudnionych.
Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
Usługa kadrowa polega między innymi na przygotowaniu dokumentów potrzebnych do zatrudnienia przyszłych pracowników np. umowę o pracę wraz z pakietem wszystkich wymaganych dokumentów
Usługa płacowa to comiesięczne rozliczanie płac Twojego pracownika w oparciu o dokumenty dostarczone przez Ciebie. W usługę wchodzi między innymi wyliczenie zobowiązań względem ZUS po stronie pracownika oraz pracodawcy, zaliczki na podatek dochodowy, PPK itp.
Specjalistyczna obsługa kadrowo-płacowa pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Nie musisz już aktualizować wiedzy z zakresu księgowości i pilnować terminów – pozostaw to mnie! Zaopiekuję się Twoją księgowością, pozwalając Ci skupić się na ważniejszych sprawach. Jak będzie wyglądać nasza współpraca? Dowiedz się tego z odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów!
Podpisując umowę o pracę z swoim przyszłym pracownikiem w umowie wpisujemy kwotę brutto. Natomiast nasze faktyczne koszty zatrudnienia są znacznie wyższe. Kwota brutto to ta z której finansowane są zobowiązania publiczno-prawne, które powinien zapłacić pracownik (pomniejszona kwota brutto o właśnie te zobowiązania to kwota netto jaką otrzymuje pracownik) – my jesteśmy tylko płatnikiem jego zobowiązań). Natomiast my jako pracodawcy musimy również zapłacić składki społeczne w pewnej wysokości od tej kwoty brutto – składki społeczne finansowane przez przedsiębiorcę.
Składki te na ogół wynoszą łącznie 20,48% liczone od kwoty brutto na umowie o pracę. Należy mieć na uwadze w zależności od sytuacji składki te mogą się różnić.
Zatrudniając pracowników przedsiębiorca musi liczyć z możliwością wystąpienia kontroli, które mają na celu sprawdzenie poprawności dokumentacji pracowniczej, warunków pracy pracowników oraz poprawności odprowadzania zobowiązań publiczno-prawnych (ZUS, podatek dochodowy).
Kontrolować naszą firmę mogą:
- Państwowa inspekcja pracy,
- Społeczna inspekcja pracy,
- Państwowa inspekcja sanitarna,
- Zakład ubezpieczeń społecznych.
Tak, w przypadku umowy o pracę szkolenie BHP jest zawsze obowiązkowe. Na te szkolenia składa się szkolenia wstępne na początku zatrudnienia, oraz cyklicznie szkolenia okresowe.
Natomiast w przypadku umowy zlecenie ustawodawca wprost nie wymaga tych szkoleń. Jeżeli praca jest o charakterze, w którym jest większe ryzyko wypadku – dobrą praktyką jest również posiadanie takiego szkolenia dla swoich zleceniobiorców.
Tutaj mamy dobrowolność, zawsze jestem pod telefonem dla moich klientów. Istnieje również możliwość kontaktu mailowego.
Ukrytych kosztów nie ma, klient zawsze jest informowany przed wykonaniem dodatkowych czynności i to on decyduje czy wyraża zgodę, czy rezygnuje.
Cennik
Podczas konsultacji odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wyjaśnię Ci najważniejsze zagadnienia dotyczące planowanej lub obecnej działalności gospodarczej. Prowadzę księgowość w Rzeszowie i zdalnie. Wypełnij formularz a oddzwonię i udzielę Ci bezpłatnej konsultacji!
Sprawdź naszą bazę wiedzy
Zmiana formy opodatkowania, rezygnacja z VAT
Firma założona w lipcu br marketingowa 15% ryczalt + 23%vat, co ile można zmieniać zasady opodatkowania? czy w obecnej chwili mogę przejść na zasady ogólne lub liniowe i odejść z
Jak wystawić fakturę VAT sprzedaży?
Prowadząc działalność gospodarczą, sprzedajemy towary oraz usługi na rzecz innych przedsiębiorców lub podmiotów np. spółki, w związku z tym mamy obowiązek udokumentować to zdarzenie gospodarcze odpowiednim dokumentem. Najczęściej wystawianym dokumentem
Podatek od nieruchomości – co to jest i jak płacić?
Dobra posiadające wartość są zazwyczaj opodatkowane. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku nieruchomości, które w większości przypadków są opodatkowane. Czym nieruchomość droższa, większa tym musimy mieć na uwadze, że wydatki