Księgowość spółki z o. o.

Prowadząc księgowość spółek z o. o. współpracuję z kancelarią podatkową. Doskonale wiem, że szukając biura rachunkowego zależy Ci na:

Jako księgowy zdaję sobie sprawę wyzwań i odpowiedzialności jakie niesie ze sobą prowadzenie spółek prawa handlowego. Dlatego księgowość spółki z o. o. prowadzę z jak największą dbałością! Współpraca z mną to nie tylko pewność, że Twoje księgi handlowe i zobowiązania publiczno-prawne są dopilnowane, ale i więcej czasu dla Ciebie, by skupić się na priorytetowych aspektach biznesu.

Księgowość spółki z o. o.

Zadbam o Twoje finanse

Zrozumienie problematyki złożonych przedsiębiorstw

Szerokie doświadczenie w księgowości spółki z. o. o pozwoli mi na pełne zrozumienie wyzwań z jakimi mierzy się Twoja firma i zaproponowanie odpowiednich rozwiązań.

Kompleksowe prowadzenie księgowości

Szerokie doświadczenie w księgowości spółki z. o. o pozwoli mi na pełne zrozumienie wyzwań z jakimi mierzy się Twoja firma i zaproponowanie odpowiednich rozwiązań.

Pełna obsługa US/ZUS

Zadbam o kwestie finansowo-podatkowe Twojej działalności. Przypilnuej terminów i krok po kroku przeprowadzę Cię po procesach podatkowych.

Księgowość spółki z o. o. to pełna obsługa i wsparcie w prowadzeniu finansowo-podatkowej części firmy. Dzięki znajomości specyfiki Twojej działalności, zaoferuję najlepsze czynności i najefektywniejsze rozwiązania dla zaistniałych problemów.

Na czym polega księgowość spółki z o. o.?

Księgowość spółki z o.o. (osoby prawnej) jest regulowana na podstawie ustawy o rachunkowości, która narzuca obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych (pełna księgowość). 

W tego rodzaju działalności ewidencjonowane są już wszystkie zdarzenia gospodarcze, nawet takie które nie wpływają na wysokość zobowiązań podatkowych – między innymi ewidencjonowany jest stan zobowiązań oraz należności spółki (rozrachunki). 

Najczęściej zadawane pytania

Zarządzaj księgowością swojej spółki w prosty i zorganizowany sposób! Pozostaw skomplikowane i czasochłonne kwestie w rękach specjalisty. Księgowość Twojej spółki będzie profesjonalnie zaopiekowana! W jaki sposób? 

Nasza współpraca będzie opierać się na przejrzystych zasadach, o których dowiesz się więcej z moich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Założenie JDG jest bezpłatne, jednak inaczej jest w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie trzeba już posiadać pewne środki pieniężne, między innymi:

  • Kapitał podstawowy, musi wynieść co najmniej 5 000 zł.
  • Opłata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym – 100 zł
  • Opłata za wpis do KRS – 250 zł poprzez system internetowy s24, bądź 500 zł jeżeli wybierzemy metodę tradycyjną u notariusza.
  • podatek PCC to 23,25 zł, przy założeniu, że spółka ma kapitał podstawowy 5 000 zł,
  • w przypadku rejestracji spółki u notariusza, taksa wynosi 195 zł netto (w przypadku wkładu 5 000 zł, im wyższy kapitał, tym opłata będzie wyższa).
  • W niektórych przypadkach należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty takiej jak odpisy umów itp.

Tak, jak najbardziej można. Ustawodawca nie wykluczył takiej możliwości, jednakże trzeba mieć na uwadze, że prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych obarczone jest wysoką liczbą przepisów i obowiązków. Zalecane jest, aby taki rodzaj księgowości prowadzony był przez wykwalifikowane do tego osoby np. księgową zatrudnioną w spółce lub sprawdzone biuro rachunkowe.

To co należy wiedzieć o spółce z o.o. to to, że jest ona odrębnym bytem od jej wspólników i to ona odpowiada co do zasady całym swoim majątkiem za zobowiązania, które poczyniła.
Jednakże w niektórych przypadkach odpowiedzialność za zobowiązania spółki mogą ponosić członkowie jej zarządu, a w wielu przypadkach członkami zarządu są właśnie jej wspólnicy.

Aby wspólnicy nie musieli podlegać pod obowiązkowe składki ZUS, spółka musi posiadać przynajmniej dwóch wspólników. Również należy przy tym pamiętać, że udział drugiego wspólnika nie może być na poziomie np. 1% – wówczas ZUS taką spółkę i jej skład potraktuje mimo posiadania dwóch wspólników jako jednoosobową spółkę z o.o. która będzie podlegała pod ubezpieczenia ZUS.

Dobrą praktyką jest to, żeby udziały były na takim poziomie aby dwóch wspólników było ujawnionych w KRS.

Umów się na konsultację w sprawie współpracy

Współpraca ze mną to wsparcie w dziedzinie księgowości i zaangażowanie, które pomoże Ci skupić się na bardziej strategicznych zadaniach. Prowadzę księgowość w Rzeszowie i zdalnie! Wypełnij formularz a oddzwonię i udzielę Ci bezpłatnej konsultacji!

Opinie o współpracy

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Jak wystawić fakturę VAT sprzedaży?

Prowadząc działalność gospodarczą, sprzedajemy towary oraz usługi na rzecz innych przedsiębiorców lub podmiotów np. spółki, w związku z tym mamy obowiązek udokumentować to zdarzenie gospodarcze odpowiednim dokumentem. Najczęściej wystawianym dokumentem

CZYTAJ DALEJ
Umów się na bezpłatną konsultację

Jeśli szukasz biura rachunkowego na pewno masz wiele pytań. Wypełnij formularz a oddzwonię i udzielę Ci bezpłatnej konsultacji!